Asus A6M-Q050 nebo A6M-Q057

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod timbo 26. 9. 2006 12:30

Poradíte mi prosim jaký koupit? Tady jsem našel http://www.asus.as/inshop/scripts/show.asp?file=CompareParams.htm&additem=4721 tyto notebooky. Oba jsou stejné, akorát Q050 má procesor AMD Sempron 64 3400+ a stojí 21900,- s daní a Q057 má AMD Turion 64 X2 TL-50 dualcore a stojí 24700,- s daní. Je ten cenový rozdíl adekvátní (vzhledem k výkonu)?

Já bych měl zálusk na tu Q057 s ohledem do budoucnosti - je to 64bit a dvoujádro....... Vyplatí se to nebo mam vzít ten s tím Sempronem?

Poradtě mi prosím. Díky
timbo
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 26. 9. 2006 12:44

Jednoznacne ber s tym Turionom.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod timbo 26. 9. 2006 12:55

CeCo: Určitě ten Turion?? Máš s tim procesorem přímo nějakou zkušenost? A jak dlouho myslíš, že by mi mohla ta Q057 vydržet s ohledem na výkon?
timbo
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 26. 9. 2006 13:03

Vydrzat by mohla tak 3,5 hodiny pri kancelarskej praci...

Btw., o ake skusenosti mas zaujem? Je to proste normalne CPU a ostatne veci dost zavisia aj od ostatnych komponentov (baterka, implementacia setriaceho rezimu atd.)

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod timbo 26. 9. 2006 13:09

CeCo: Já myslel jako výkon toho procesoru, jestli jsi na něm někdy nepracoval? A s tou výdrží jsem to myslel jako, kolik roků by mi ten notebook mohl vydržet, abych nemusel kupovat novej.
timbo
Junior

Odeslat příspěvekod include 26. 9. 2006 13:10

Resim skoro stejne dylema. A budu kupovat Semprona, protoze dvoujadro chodi stejne jako kdyz tam mas jedno... Samozrejme jsou aplikace kde to vyuzijes, ale to vyuziti je minimalni. Hlavne ber hodne RAM. Je tam integrovana grafika, tak proc k tomu kupovat zbytecne o hodne drazsi Turion. Proste ten procesor nevyuzijes, protoze budes brzdenej tou grafikou... A to jetstli ti kompilace tveho programu napsaneho v C++ bude trvat o par vterin dele myslim nehraje zadou roli...
include
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod include 26. 9. 2006 13:13

Skus se mrknout take po rade A6TC... kde naleznes navic solidni grafiku + Bluetooth... konkretne A6TC-AP029... na okcomputers za 25 733 Kc s DPH...
include
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod include 26. 9. 2006 13:14

Jo a jeste, pokud nedelas databaze a podobny vylomeniny, ber toho Semprona... je to Turion, pouze s mensi Cache, kterou vyuzijes v databazich apod.
include
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod timbo 26. 9. 2006 13:18

include: To jsem potřeboval si s někým pokecat. Protože notebook budu kupovat můj první (vždycky jsem kupoval jen desktopy), tak se potřebuju poradit a zorientovat. A kdo má větší spotřebu? Sempron nebo Turion? Někde jsem se dočetl, že ten Sempron by měl žrát 25W a Turion 31W. Je to pravda? Porad mi. díky
timbo
Junior

Odeslat příspěvekod Edgarius 26. 9. 2006 13:19

Tiez som sa rozhodoval medzi Turionom a Sempronom 3400+. Nakoniec vyhral Sempron + 512MB RAM. Je to tak ako vravel include. Len si daj pozor na radu 048H, lebo je tam len 60GB 4500ot. disk.
Edgarius
Junior

Odeslat příspěvekod timbo 26. 9. 2006 13:22

Edgarius: A už ten notebook máš doma? Máš nějaký postřehy?
timbo
Junior

Odeslat příspěvekod Edgarius 26. 9. 2006 13:27

timbo: uz ho mam tyzden, je to vlastne moj prvy vlastny NB, takze som spokojny :D Co sa tyka vydrze na baterky neviem, pouzivam ho vlastne ako desktop replacement v troch kancelariach. Inac s tym 1GB RAMky je celkom svizny, grafiku som este nestihol prevetrat, s lesklym displayom som spokojny, v kancli sa na to dobre pozera (ale v aute som zasa nevidel nic :) ).
Edgarius
Junior

Odeslat příspěvekod include 26. 9. 2006 13:28

Turion ti sezere asi 31W... A co budes chtit na tom notebooku delat?
include
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod timbo 26. 9. 2006 13:32

include: No tak více méně doma - internet, office, hry ani tak moc ne - a když už,tak spíš nějaký starší, úpravy fotek, no a někdy s ním taky vyrazit ven do přírody.
timbo
Junior

Odeslat příspěvekod include 26. 9. 2006 13:32

A ta integrovan grafarna je snad jedna z nejlepsich co momentalne v notebookach je... Snad i Visty Areo na tom rozjedes... A oproti Ati chipsetum mas rychle USB... I kdyz mas v tomto notebooku "pouze" HDD PATA, myslim ze to neni na skodu, protoze je ve spouste situacich rychlejsi nez SATA... takze myslim dobry notebook...
include
Kolemjdoucí

Další stránka