Virus pres ICQ?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tails 7. 10. 2006 13:15

Právě mi od několika kontaktů z ICQ přišla zpráva, obsahující tento link (raději to nestahujte):
Kód: Vybrat vše
http://he.traferreg.com/IM/koj/lt.exe

Podle mě je to virus, protože ti "co mi to poslali" o tom vůbec nic neví, ale přislo jim to samé, spustili to a nejspíš to přes jejich ICQ začalo rozesílat tento link. Prý jim také ICQ spadlo (nejspíš to zhodil ten vir a rozeslal ty linky). Je to ale jen moje teorie, nevíte o co se jedná?
Seznam, najdu tam co neznam
Google, najdu tam co hledam
Tails
Junior

Odeslat příspěvekod Rongic 7. 10. 2006 13:18

Vir to je na 99% me to prislo uz asi od 15 lidi za jednu hodinu.
Nevedeli o tom, nebo byli offline.

Ma to dost podezrelou delku 52kB a po otevreni ve virtualnim PC se "nic" nestane.
Rongic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trashman 7. 10. 2006 13:19

Jak je vidět, tak jenom blb by si stahoval a instaloval něco, co přišlo přes ICQ. Proč se napřed nezeptal toho z jehož adresy to přišlo, zda to opravdu poslal?
Trashman
Junior

Odeslat příspěvekod Tails 7. 10. 2006 13:24

2Trashman: jj to vim, muj bratr a bratranec (od tech mi to prislo) na vsechno bezhlave klikaji, ten v bratrove ICQ historii patram a zjistuji ze mu to taky od nekoho prislo (hlavne ze odepisoval: "co to je? musim vedet co to je jinak si to nestahnu!" ) a nejspis si to stejne stahnul :evil: antivir na to zatím nic, možná je to nějaký nový vir
Tails
Junior

Odeslat příspěvekod Olihen 7. 10. 2006 13:32

Obrázek
Olihen
Junior

Odeslat příspěvekod Demultiplexor 7. 10. 2006 13:36

taky mi to ted doslo, ale uprimne receno klikat na nejaky odkaz s priponou .exe - to se proste nedela... (taky me to doslo od cloveka kktery na vse klika - hlavne kdyz to blika :D )
zrejme jde o nejaky vir ci jiny skodlivy sw. tady je neco malo co sem nasel, zrejme slo o test jaky antivir v tom souboru najde virus. http://www.computerdefense.org/?p=114
Demultiplexor
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 7. 10. 2006 13:40

taky jsem to od nekoho dostal...ze zvedavosti jsem to stahnul, hodil na http://www.kaspersky.com/scanforvirus (antivir totiz nepouzivam)...no a pak nasledoval jenom delete :D
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod Miguel_ 7. 10. 2006 13:41

Tento prasant, mi prisel taky, sice z jine adresy (ale hodne podobne - http: / / ac.traferreg.com / IM / bukj / lt.exe )
Kazdopadne se jedna o trojana - zadna pohoda, vypne ICQ - teda oznaci jako offline a pak vesele rozesila tuto havet dale... No, kazdopadne nevim, zda to nejaky antivir odchyti, me to v podniku MCAfee scanner odchytil. Ale mlada to chytla na notas, tak se bojim, co bude doma na siti behat za hmyz...
Miguel_
Junior

Odeslat příspěvekod Tails 7. 10. 2006 13:42

hmm tak vidím že budu muset bratrovi naistalovat něco lepšího než AVG (sám používám Avast!). Jeho PC však stejně v brzké době čeká format (má tam nepořádek v ovladačích), takže se do něj pustím raději hned :lol:
Tails
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 7. 10. 2006 14:54

uz to prislo aj mne ale
hl.traferreg.com
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 7. 10. 2006 15:20

nj, me taky...jeste, ze jsem to ignoroval :mrgreen:
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jiří Hübner 7. 10. 2006 15:20

Taky mě top přišlo.. Po uložení a nainstalování spadně ICQ a už se to rozesílá.. Lidi sou blbý, že to instalujou. Sem zvědavej, co to bude dělat, zatím to jen rozesílá... Bojim se toho, až to bude mít hodně lidí, že se něco posere...
...I ta nejhorší hodina v životě má jen 60 minut...
Jiří Hübner
Junior

Odeslat příspěvekod vratu 7. 10. 2006 15:24

hmmm parchanti jedny :-/ me to NOD32 nedovolil ani stáhnout... ale stejne mi to chodí od lidí :(
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 7. 10. 2006 15:26

taky púřišlo, můj šestý smysl ale říkal neklikat tak jsem udělal dobře... ;)

vir to je, šiřte tuto zprávu po icq co nejvíce lidem:

Hezký den,

po ICQ koloje vir (http://gn.traferreg.com/IM/oorx/lt.exe NEKLIKAT!!), který nevidíte, ale sám se rozesílá všem lidem, co máte v kontakt listu bez jakéhokoliv upozornění. V žádném případě tento *.exe soubor neinstalujte! Zapněte si vaše anti-virové programy a nenechte svůj PC zavirovat. Toto není žádný SPAM, ale pravda! Pošlete to prosím dál... /quote]
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 7. 10. 2006 15:26

Mně to zatím přišlo jenom dvakrát...Naštěstí jsem to nestáhl...
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Junior

Další stránka