Proc si hodne lidi stezuje na zdroje eurocase?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod balik123 21. 11. 2006 00:53

Zdravim,
zajimalo by me proc si hodne lidi stezuje na tyto zdroje? ne ze bych je podporoval, taky je nemam rad :) jen jsem ale nad tim premyslel ze vlastne nevim proc. Sam mam enermax liberty a kdyz potrebuji do nejakeho pocitace levnejsi zdroj tak volim fortron.

Nad touto otazkou me donutilo se zamyslet po tom co jsem podrobneji zkoumal muj 5 let stary pocitac (kvuli odchazejicim ventilatorum) a koukam co je tam za zdroj a hle eurocase. Fakt tam jel bez zavahani 5 let... Tak me to donutilo se zamyslet co je na nich tak spytneho? Tim nechci rict ze je zacnu masove kupovat, jen je to s nema opravdu tak spatne?

Diky za nazory....
PC: Intel, NVIDIA, WD (viz profil)
Notebook: Samsung ATIV Book 9 Plus
Mobil: Samsung Galaxy Note 3
Foto: Nikon 5100 + 18-105 VR + SB-700
balik123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 21. 11. 2006 07:44

No kup si ho a sám to poznáš....podle toho co sem slyšel tak tě to si potká :lol: mě osobně vyhořel jenom jeden ale bla to pecka.....bouch tam kondenzátor :mrgreen: .....sem se málem pos*al... :lol: :lol: :lol:
Nehledě na to že vůbec neodpovídají udávaným hodnotám......
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MilanP (novy) 21. 11. 2006 08:14

V minulosti jsem také používal tyto zdroje a nikdy jsem s nimi potíže neměl, dodnes chodí i když se používají jen občas.Asi jsem měl štěstí. Skutečnou poruchovost je možno posoudit jen na větším množství kusů, ale to je i problém s jinými komponentami, klasicky např. s HDD. Zdravím.
MilanP (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Madagio 21. 11. 2006 08:26

Třeba protože máme v práci 20 počítačů a za poslední dva roky jsem jsem vyměnil 15 zrdojů eurocase, které vyhořely. Většinou bouchly kondenzátory. A to v kancelářských počítačích bez jakýchkoli větších nároků na zdroje...
Madagio
Junior

Odeslat příspěvekod valecny 21. 11. 2006 08:29

Já tedka pojedu pátej rok na Eurocase;)
Víte, jaké byly tři největší katastrofy v dějinách lidstva? Hirosima 45, Cernobyl 86 a Windows 95.
valecny
Junior

Odeslat příspěvekod sCrew 21. 11. 2006 08:47

postavil jsem uz hodne pocitacu a vetsinou low end s eurocasem a jestli jsem za nejakych 6 let vymenil 5 zdroju, tak je to asi moc. Mozna jsou citlive na kolisani napeti v siti... u nas mame zrejme peknou sinusovku 230V :D bez prepeti a spicek...
Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior

Odeslat příspěvekod flashman 21. 11. 2006 08:48

V tom období neodcházely jenom zdroje, ale i desky a spotřební elektronika. Na vině byly špatné kondenzátory, které "odešly" až po nějakém čase. Údajně obsahovaly nestabilní elektrolyt.
Osobně jsem měnil spoustu kondíků na deskách MSI. A skoro všechny L&C.

V současnosti bych se nebál levnějších zdrojů, musí být ale novějšího data. A byl bych opatrný při nákupu bazarových součástek.
flashman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tarwas 21. 11. 2006 08:58

no ja měl ve stare case RedStar zdroj od L&C a ten než jsem ho vyhodil zavraždil tři 80GB disky, 1x GF 4200Ti, 2x Fx5600 a 1x Fx 5700... tak jsem tu potvoru kuchnul a kondík nafouklej tak na dvojnasobek....
Tarwas
Junior

Odeslat příspěvekod Ehe 21. 11. 2006 09:01

Jo jo. Taky mi pod rukama prošlo spousty zdrojů firmy Eurocase. A žádný problém. Zatím. Doma jedu na Eurocase již 8 rokem a pořád v klidu. :)
Ehe
Junior

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 21. 11. 2006 09:53

Ono tech duvodu je podstatne vic. Asi nebude nahoda, ze nejcastejsi zavada PC doneseneho do servisu je "odesly" levny zdroj. To je statistika, kterou nelze poprit. Nejcasteji to byva behem letnich bourek, ci kolisani napeti v siti z jinych duvodu. Kvalitni zdroj udrzi PC funkcni i behem kratkodobeho vypadku, kolisani preziva mnohem lepe. Mnohokrat nedobrovolne vyzkouseno. Odpalene zakladni desky a jine komponenty v dusledku kolisani napeti jsem take videl MNOHEM casteji u sestav s levnymi zdroji. Znamy rozdil mezi skutecnym vykonem a papirovymi udaji snad pripominat nemusim. Proste to, ze jsou levne, ma svuj duvod. ;)
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 21. 11. 2006 11:21

Já si už léta přeji sehnat levné a přitom výkonné a stabilní PC komponenty.

To neexistuje.

Pokud je něco kvalitní, tak to prostě má svoji cenu.

Existují bohužel občas mizerné a přesto drahé komponenty.

Není jich moc, ale jsou.

Např. zdroje Chill Innovation.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kromec 21. 11. 2006 11:30

Ono je velky rozdil jestli ten zdroj koupen s levnou EC skrini pak to jsou casto smejdy. Ale samostatne koupeny EC vetsinou nejsou az tak hrozny , Jsou podstatne horsi znacky.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wirtual 21. 11. 2006 11:34

Rekl bych, ze o spatnych vlastnostech EC zroju se mluvi hlavne proto, ze se jich u nas proda nekolikanasobne vice nez ostatnich zdroju... Z toho taky vyplyva pocet vadnych zdroju EC...
Treba takovy zdroj ModeCom, KME, ci Colorsit na tom s kvalitou urcite o moc lepe nebudou...
Zkuste si do ruky vzit nejaky EC zdroj ci podobnou znacku a do druhe ruky kvalitnejsiho fortrona... zjistite tak, ze EC vazi aspon o pul kila mene nez Fortron.... Na tom asi neco bude :))
Wirtual
Junior

Odeslat příspěvekod kozomrd 21. 11. 2006 11:53

Mě stoprocentně do týdne odešly všechny zdroje se "značkou" (čti nálepkou) MAXPOWER. Starší Eurocase 350W jedou všechny naprosto v pohodě a byly totožné. V současné době už je nekupuju, protože je každý od jiného číňana a to moc důvěry nevzbuzuje.
Samotné skříně v této cenové kategorii považuji provedením pro standardní počítač za velice dobré - silný lakovaný plech bez ostrých hran (vzhled a ukájení tuningářů zřejmě nic moc).
Kondenzátory už jsem měnil i ve Fortronech ....
kozomrd
Junior

Odeslat příspěvekod BHawk 21. 11. 2006 11:54

Skús si prečítať toto http://www.ddworld.cz/case-a-zdroje/pc- ... itace.html a potom zistíš prečo sa neoplatí kupovať lacný zdroj.
ASUS M4A87TD/USB3, AMD Phenom II X6 1055T + AC Freezer 7 PRO r2, 4x 2GB Kingstone DDR3-1333 CL9, ATI Sapphire HD 4830, SSD 128GB Kingstone V+ series + Samsung F1750GB + Samsung F1 1TB, Seasonic S12 430W
BHawk
Junior

Další stránka