nový disk v notebooku a nejde instalovat WinXP

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod willyikojot 27. 11. 2006 19:48

Přeji všem pěkný večer (určitě je lepší než ten můj),

cca. před týdnem jsem si koupil nový pevný disk (80 GB Seagate Momentus 5400.3) do notebooku (HP 6125).

Snažím se na něj nainstalovat originál přiložené Windows XP z Recovery DVD. Nabídka, která provází instalaci je:

1. Opravit systém
2. Přeinstalovat systém
3. Příkazový řádek
4. Restart

Bohužel se mi to vůbec nedaří. Program provede při volbě (2 Přeinstalovat systém) rychlý formát disku na NTFS a po zadání platného klíče se zkopíruje pár souborů (trvá to asi 15 - 20 s). Další krok instalace se již neděje :( Po té se restartuje. Pokud po restartu nechám bootovat z disku, zasekne se a stojí.

Instaloval jsem Windowsy nesčetně krát na stolním PC, ale tady si už nevím rady. Proč ta instalace normálně nepokračuje?

Díky za každou radu ...
willyikojot
Junior

Odeslat příspěvekod willyikojot 27. 11. 2006 20:50

Zkouším to pořád dokola ... zkouším instalovat i přes příkazový řádek, ale pořád mi to restartuje těsně po tom, co nahraje na disk pár souborů. Nepokračuje dalším krokem ... možná by měl po té bootovat z disku, ale to se neděje ... nevím v čem může být chyba ... prosím znovu o radu ... díky.
willyikojot
Junior

Odeslat příspěvekod Horst_ 27. 11. 2006 21:10

Zkusil bych jiné Windows.Pokud se nainstalují ,pak asi Recovery DVD potřebuje soubory z nějaké skryté partion,která byla na původním disku.
Horst_
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 27. 11. 2006 22:08

Jsem stejného názoru.

Nová instalace na prázdný disk není Recovery.

Musel bys obraz původního disku přenést na ten nový, a to bit po bitu.

Pak by to asi šlo i takhle.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod willyikojot 28. 11. 2006 06:43

Díky za rady, už jsem z toho zpitomělý. Takže vytvořit obraz starého disku a přenést jej na nový by mělo situaci vyřešit? Napadlo mě to, ale nemám s tímto zkušetnost, poradíte mi jaký program mám použít ... aby se přenesla i ta skrytá partition? Ještě jednou díky ...
willyikojot
Junior

Odeslat příspěvekod pepa1313 28. 11. 2006 07:03

Už si to nepamatuju přesně, ale na jednom z těch cd co dodávají k hp6125 je windows instalace akorát je pěkně schovaná v nějakym podadresáři. Já vyřešil podobný problém nejdřív jsem dal win98 ale jen na zavedení dosu pak prohodil za dvd od hp a spustil instalaci ručně něco jako nějaky_adresar/nějaký_adresář/.../winnt.exe nebo tak něco.
pepa1313
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod willyikojot 28. 11. 2006 07:17

No do adresáře s instalací se dostanu i přes volbu "Příkazový řádek" (viz. výše), která se mi nabídne po nabootování DVD s Windows XP. Potom není problém najít ve složce Setup adresář "winxphcs" a tam se nachází soubor "setup.exe" pro instalaci WinXP... vyzkoušel jsem i to, ale je to pořád stejné...zkopíruje pár souborů a provede se restart a vytuhnutí při bootování ... on by totiž měl bootovat po tom restartu už z disku a pokračovat v instalaci ... to se neděje :(
willyikojot
Junior

Odeslat příspěvekod pepa1313 28. 11. 2006 07:41

Tak jsem moc nepomohl :-( jediné co jsem ještě dělal před instalací windows bylo rozdělení disku, ale to s tím nesouvisí. Každopádně instalaci jsem udělal jen z dvd aniž bych kopíroval obraz původního disku. Jediné co mě napadá ještě zkouknout bios, ale to jsi už určitě dělal
pepa1313
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Guru_ 28. 11. 2006 07:45

Ten samý problém jsem řešil před týdnem - nabootoval z CD, proběhlo kopírování souborů a po restartu nic. Musel jsem v Biosu na HDD nastavit access mode z auto na LBA. Po té znovu spustit instalaci.
Guru_
Junior

Odeslat příspěvekod willyikojot 29. 11. 2006 23:25

Tak je již vše vyřešeno! Zjistil jsem, že z přiloženého instalačního DVD s Win XP Home Edition nelze skutečně nainstalovat do notebooku (hp6125) systém na čistý pevný disk (Seagate Momentus 5400.3). Použil jsem jiné (originální) instalační CD s Win XP Home (SP1). Hned po nainstalování a prvním naběhnutí jsem vložil orig. přiložené DVD s Win XP a spustil z adresáře "setup->winxphcs" soubor "setup.exe". Instalace poté proběhne zcela bezproblémově. Snad tento "podrobný" postup někomu pomůže a jinak děkuji všem za příspěvky a rady ;-)
willyikojot
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 29. 11. 2006 23:47

Kolik umí ten disk v HD Tune 2.52?

Už jsi ho otestoval?
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod willyikojot 30. 11. 2006 08:42

Testoval ;-) Umístil jsem výsledky do diskuze, kde jsem se před koupí na něj ptal:
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=45680&postdays=0&postorder=asc&start=30
willyikojot
Junior

Odeslat příspěvekod MorTo 1. 12. 2006 11:41

Mam podobny problem, HP NX7400. Instalacne DVD si musia najprv vytvorit recovery partition. Ak to delenie disku bolo specificky nastavene pre ten disk co tam bol od vyroby tak ho moze napriklad zle rozdelit... Pretoze nedokaze nainstalovat win z tych DVD, ale urobi z nich obraz win na recovery partition a potom ju hodi na C... mne to tiez nedokazalo vyrobit a NB je v servise - kde udajne zistili ze mam vadnu mechaniku.... ak chces instalovat z normalneho win cd, skus prepnut v biose disk na SATA native mode... potom by mala normalna instalacia zbehnut ok... pripadne ovladace na SATA driver http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url ... %3Ddrivers

Ale ak nemas SATA disk tak som ti asi vobec nepomohol...
HP Compaq nx 7400 CD, Core 2 Duo 5500, 1 GB RAM, 120 GB HDD
MorTo
Junior

Odeslat příspěvekod *Sonny* 1. 12. 2006 16:37

Este by som pridal moznost urobit obraz disku pomocou nejakeho programu (Acronis, Ghost), vypalit ho na DVD, prehodit disky a z DVD nahrat data na novy disk. S trochou stastia by to malo fungovat, a vsetky udaje, ktore boli na starom (mensom, pomalsom) disku, by si mal mat k dispozicii aj na novom disku. Problem by mozno mohol nastat, keby win nemal ovladace na novy disk.
Ak kontrolu inputu navrhli tak , aby sa nesprávne inputy vyfiltrovali , niektorý objaviteľský idiot vypracuje systém , pomocou ktorého sa nesprávne inputy vyhnú kontrole :)
*Sonny*
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 1. 12. 2006 16:57

A odkud bys ten Acronis/ Ghost spustil?
Tonda-B
Mírně pokročilý

Další stránka