Jak dostat SVCD mpeg na DVD-Video?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JN 9. 8. 2005 11:08

Tvořím si DVD-Video z hudebních videoklipů. Používám Ulead DVD Movie Factory - primární je pro mě rychlost, přívětivost a šablony pro menu. Teď mám možnost přes kartu SkyStar stahovat klipy i ze satelitu. Moje oblíbená stanice VH1 (Hot Bird) však vysílá ve formátu SVCD (480x576), ale obraz je tak kvalitní, že se mi ho nechce rekódovat (buď naroste velikost, nebo se sníží kvalita) na standard DVD (720x576). Movie Factory ho vždy překonvertuje. Neznáte někdo nějaký authoringový program, který by i pro DVD akceptoval SVCD formát ? Vím, nebude to podle normy, ale je naděje, že to přehrávač vezme. Zkoušel jsem DVD-Lab, ale tam je problém vytvořit menu z mnoha titulů (jednotlívých videoklipů), které nemají automaticky doplněnu kapitolu na svůj začátek (tak jak to dělá Movie Factory).
JN
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 9. 8. 2005 11:12

A co NeroVision Express 3
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod JN 9. 8. 2005 20:31

yarik píše:A co NeroVision Express 3

- rozhodně ne. Formáty neodpovídající DVD rekóduje...
JN
Junior

Odeslat příspěvekod JN 12. 8. 2005 00:49

A jsi si jistý, že tahle utilïta umí to, co požaduju ? Tzn. nerekódovat SVCD mpeg (video) pokud dělám authoring DVD ?
JN
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 12. 8. 2005 07:01

Teď jsem to kvůli tobě zkoušel :!: SVCD ti v pohodě převede TMPGEncDVDAutor v.1.5-1.6 DL.Samozřejmě myšleno beze změny formátu SVCD 480x576@25-tak to můžeš prubnout. :lol:

http://www.pegasys-inc.com/en/index.html

A je to v pr**** vyhodí to hlášku
Obrázek

což je jasně nekontabilní formát myslel jsem,že to jde,všechno to načte,uděláš menu a výsledný video nepřevede-sorry
Naposledy upravil yarik dne 12. 8. 2005 08:05, celkově upraveno 1
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod cache 12. 8. 2005 07:43

Rekodovat to musis tak ci tak. Nielen ze to ma nepodporovane rozlisenie pre DVD, ale SVCD ma navyse 44.1kHz audio a dvd ma 48kHz audio, takze by ti ani to neslo (uz som take skusal, hralo ho proste na 48kHz a prerusovalo)..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod yarik 12. 8. 2005 08:09

Tobě při nahrávání nejde nastavit jinej formát :?: Než to SVCD :?: To je divný-zkuz DVD formát :lol:
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod JN 13. 8. 2005 08:03

yarik píše:Tobě při nahrávání nejde nastavit jinej formát :?: Než to SVCD :?: To je divný-zkuz DVD formát :lol::/quote]

Tady jde o nahrávání přímo ze satelitu, do PC se ukládá přímo tzv. Transport stream mpeg2, bez jakéholiv rekódování.
JN
Junior

Odeslat příspěvekod Takeru 14. 8. 2005 10:56

JN píše:...Neznáte někdo nějaký authoringový program, který by i pro DVD akceptoval SVCD formát ?...
Get it, or get hit!
Takeru
Junior

Odeslat příspěvekod JN 17. 8. 2005 07:22

Takeru: Díky, už jsem blízko. Poslední problém - DVDLabu se nelíbí, že zvuk je v AC3 a je to pro něj kritická chyba. Tzn. , že to budu muset rekódovat všechny demultiplexované mpa na mpeg2 audio. Předpokládám, že kvalita se sníží. Zda je ten AC3 zvuk prostorový nemám bohužel možnost vyzkoušet.
JN
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.Mabuse 17. 8. 2005 08:13

AC3 format by mal byt v pohode...najma koli kompatibilite so starsimi DVD prehravacmi (netreba robit downwmix)...je to Iba DolbyDigital format dvojkanalovy....Pokia to chces mat v pohode..poriad si CanopusPro coder najlepsie ver. 1.5..prekoduj si to.....a v DVD Labe si potom mozes robit co chces...Canopus ti z toho SVCD formatu spravi dva subory MPEG2 a WAV....ten wav si urcite prekoduj do AC3...do dvd labu sa da stahnut AC3 plugin...myslim ze TMPGEnc_Sound_Plug-in_AC-3...
Dr.Mabuse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquila 17. 8. 2005 15:06

ja budem trosicku OT ..

rad by som nejaky program ktory mi prekoduje 640x480@30fps AVI suobry nekoprimovane co robi moj fotak (canon digital ixus 40) do divixu alebo aj xvidu. skusal som zatial rozne aplikacie ale obycajne sa zasekly na probleme so zvkom. totizto to je PCM-I 11khz mono.

podla moznosti nieco jednoduche skusal som aj converter od divx.com , virtualdub, autogordianknot, video vault a co ja viem co. nic nepomahalo ..

v autogordian knote to prekodovalo spravne len ked som vypol zvuk, co nechcem .. so zvukom to hadze problemy .. nejake napady ? moze byt aj komercny software ..

diiky
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod JN 18. 8. 2005 07:56

aquila: To je opravdu off-ttopic, to nešlo založit nový thread ?
JN
Junior

Odeslat příspěvekod RudlikM 18. 8. 2005 09:22

aquila píše:ja budem trosicku OT ..

rad by som nejaky program ktory mi prekoduje 640x480@30fps AVI suobry nekoprimovane co robi moj fotak (canon digital ixus 40) do divixu alebo aj xvidu. skusal som zatial rozne aplikacie ale obycajne sa zasekly na probleme so zvkom. totizto to je PCM-I 11khz mono.

podla moznosti nieco jednoduche skusal som aj converter od divx.com , virtualdub, autogordianknot, video vault a co ja viem co. nic nepomahalo ..

v autogordian knote to prekodovalo spravne len ked som vypol zvuk, co nechcem .. so zvukom to hadze problemy .. nejake napady ? moze byt aj komercny software ..

diiky

no ja mam Canon A75 a ten dela video sice jen 15fps, ale zvuk ma stejny format... a vyzral jsem na to... :-)

Dostal jsem k tomu fotaku nejakej soft, co se jmenuje ArcSoft Video, nebo tak nejak, nevim, nemam to tady u sebe...

Nactes do toho to video a pak pravym klikem na nem das extrahovat audio... vypadne ti nejakej WAV

A ten pak prevedu do mp3, 22kHz, cca 32kbps v nejakym audioeditoru, napr. Cool Edit Pro (resp. ted je to Adobe Audition)

A pak to spojim ve VirtualDubModu a zkonvertuju na jakykoliv XviD, DivX nebo co mas v oblibe za videokodek :-)
RudlikM
Junior

Další stránka