vyjmuti zvuku z video souboru

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Easidor 15. 9. 2005 09:08

dobry den chtel bych se zeptat jestli nahodou nekdo nevite jakym zpusobem se da ulozit zvukova stopa videa do samostatneho souboru napr mp3 nebo wav....
dekuji
Easidor
Junior

Odeslat příspěvekod Easidor 15. 9. 2005 09:20

tak uz jsem na to prisel.... pouzil jsem na to virtual dub... az prekvapive jednoduche :)))
Easidor
Junior

Odeslat příspěvekod Bimbo 15. 9. 2005 09:20

Virtual Dub
Bimbo: jsem Váš...!
Bimbo
Junior

Odeslat příspěvekod Bimbo 15. 9. 2005 09:21

tak nic... :wink:
Bimbo: jsem Váš...!
Bimbo
Junior

Odeslat příspěvekod bronicka 15. 9. 2005 09:33

Zeptán se tady, ví někdo, JAK vyjmout zvuk z AVI souboru, když tam žádný obraz není? VirtualDub toto odmítne otevřít. AVI pouze ze zvukem mi vznikají, pokud v DVDx chci ripnout z DVD druhou audio stopu ale nechci čekat na kompresi obrazu, který již mám v jiném AVI. Vím že bych mohla vzít jinej soft, ale s DVDx jsem spokojená....
I žena může být živě ;-)
bronicka
Junior

Odeslat příspěvekod Easidor 15. 9. 2005 09:51

nevim sice jakym zpusobem funguje DVDx ale pokud ho utnes pred tim nez dokonci tu kompresi obrazu je mozne ze ten soubor neukonci regulernim zpusobem... potom bych zkusil vznikle avicko predhodit programu drdivx jestli by ho nedokazal opravit (pokud teda je co) a pak "opravene" predhodit znovu virtualDubu
Easidor
Junior

Odeslat příspěvekod Prochy 15. 9. 2005 11:48

bronicka píše:Zeptán se tady, ví někdo, JAK vyjmout zvuk z AVI souboru, když tam žádný obraz není? VirtualDub toto odmítne otevřít. /quote]

A neni ten soubor cistej zvukovy stream? Zkus to otevrit pres GSpot nebo se podivat primo do souboru, jaka je hlavicka na zacatku souboru...
Prochy
Junior

Odeslat příspěvekod JN 15. 9. 2005 12:38

Tuším, že program GoldWave, dokáže otevřít avi soubor tak, že z něho hned vykousne zvukovou stopu...
JN
Junior

Odeslat příspěvekod Bigis 15. 9. 2005 12:57

Ulead video studio. Tam otevřeš video a lze tam přímo v programu uložit čistou zvukovou stopu.
Bigis
Junior

Odeslat příspěvekod bronicka 15. 9. 2005 13:17

No přímo stream to možná je, ale já neumím z RAW udělat MP3, tuším, že tam musí být nějaká hlavička. jinak to AVI je korektní, přehrávač jej normálně přehraje bez obrazu (pouze zvuk), ale do VirtualDubu nelze tot AVI dát jako audiostopu, hlásí něco, že to není korektní AVI (video stream no found). Gspot hlásí, že video tam není a jako zvukovou stopu správně vezme, že je to MP3. Zkusím ten GoldWave ale doufám že to vyndá jako MP3, jinak je to práce nanic. ULEAD se mi zdá moc velký kalibr na to, co chci, takže jej asi shánět nebudu (promiň). Teď to dělám tak, že tam dám 12x12pixelů v kodeku Microsoft Video (LOL) a pak obraz zahodím...

Jen pro zajímavost, takto vypadá hlavička:
RIFF\"K AVI LISTĚ hdrlavih8 č Ŕ]  +
  „ LIST€ strlstrh8 auds  Ŕ] <I „ ˙˙˙˙ strf U  D¬ Ŕ]    Ű strn
Audio Stream JUNK
I žena může být živě ;-)
bronicka
Junior

Odeslat příspěvekod Prochy 15. 9. 2005 14:57

Tak snad ti jeste doporucim VirtualDubMod, ten je o neco lepsi nez klasicky VD...
Prochy
Junior

Odeslat příspěvekod Kyong 15. 9. 2005 18:29

AviMux
Jinak tohleto už se tu myslím párkrát řešilo.
Kyong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bronicka 16. 9. 2005 09:15

AviMux : nejde to - hlásí NICHT GENÜGEND SPEICHER
VirtualDubMod - to je to samý, to jsem už zkoušela

Díky moc za snahu, je pravda že se to tady již řešilo, kámoši se ptají tady taky, ale zatím žádný výsledek. Nu zkusím ještě ten GW
I žena může být živě ;-)
bronicka
Junior

Odeslat příspěvekod jirkapx 16. 9. 2005 09:30

man mplayer ;) Ale z hlavy fakt nevim.
jirkapx
Junior

Odeslat příspěvekod bronicka 16. 9. 2005 09:51

hmm, tak GW je sice hezkej ale stopu rekomprimuje, neripuje. Takže to je na houbičky :(

Tak asi nic, jen jsem to zkusila, asi zatím budu dělat stejný postup. díky všem
I žena může být živě ;-)
bronicka
Junior

Další stránka