SEO URL - jde to i bez mod_rewrite?

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ivitek 15. 12. 2005 15:53

Dobrý den,
chtěl bych svoje staré "www.domena.com/clanek.php?id=10" nahradit něcím hezčím :-) Problém je, že na hostingu mi na Apachi nepovolí mod_rewrite. Dá se tedy tohoto "www.domena.com/clanek/nazev-clanku" nebo tohoto "www.domena.com/?clanek=nazev-clanku" dosáhnout i bez toho? Návod, odkaz, beru všechno :-)
Díky :-)
How does unix guru make sex?
unzip, strip, touch, finger, mount, fsck, more, yes, umount, sleep
ivitek
Junior

Odeslat příspěvekod radeku 15. 12. 2005 16:36

Kdyz nelze mod_rewrite, tak doporučuji použít Vámi navrhovanou druhou variantu a pak do databáze nacpat sloupec s tim SEO URL, na zaklade ktereho pak budto ziskate index clanku (na zacatku skriptu neco ve stylu getidbyurl($url)), nebo cely clanek pripadne vybirate (pracnejsi,pokud pouzivate id clanku vicekrat, ale rychlejsi (o dotaz do db mene)).
radeku
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 15. 12. 2005 17:03

Viděl jsem docela zajímavě udělané, kdy odkazy byly ve tvaru http://www.domena.com/clanek.php/nazev-clanku. Uvnitř ve skriptu je potom rozparsována adresa skriptu a z toho se vytáhne název članku.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod ivitek 15. 12. 2005 17:29

ad radeku:
to je dobrá varianta...
pokud jsem to pochopil správně tak s tím co jste mi navhrl bude URL vypadat takto "domena.com/clanek.php?clanek=muj-prvni-mejdan" a víc už s tím asi nenadělám...
při hledání v historii to bude víc "user friendly" než clanek.php?id=10...

předpokládám, že jiný zásah do URL než změna parametru, podle kterého se článek vyhledává asi bez mod_rewrite není možná...

ad Zorg:
zajímavé :-)
How does unix guru make sex?
unzip, strip, touch, finger, mount, fsck, more, yes, umount, sleep
ivitek
Junior

Odeslat příspěvekod 2ge 16. 12. 2005 08:43

ak mas nejaku jednoduchsiu strukturu webu, tak by malo ist:
http://www.example.com/?nejaky-clanok

v index.php si to budes spracovavat, bud cez nejaky config, alebo DB.
SubDownloader - stahuj a nahravaj titulky k filmom pomocou opensource programu z OpenSubtitles.org
2ge
Junior