jak pridat zvuk do avi ve virtual dubu?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stereonukleoz 16. 6. 2006 09:27

ripoval jsem good bye lenin ve flaskmpeg a dal direct stream copy, abych zachoval zvuk 5.1, takze se mi udelalo video a oddelene soubor se zvukem (soubor AC3). jak to spojim dohromady?jde to treba ve virtual dubu?nevim si rady.nebo jiny program?chci zachovat tenhle zvuk, nechci ve flaskmpeg oklestit zvuk do sterea. diky.
stereonukleoz
Junior

Odeslat příspěvekod Mira 16. 6. 2006 11:02

Nandub myslím umí dělat s AC3 vyzkoušej ho.
http://www.stahuj.cz/multimedia/prevody_formatu/nandu
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 19. 6. 2006 12:22

VirtualDubMod (můj návod) nebo AVI-Mux GUI.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dexter666 28. 6. 2006 16:12

jech píše:VirtualDubMod ([url=http://jech.webz.cz/vd_zvuk.php]můj návod)d/url] nebo AVI-Mux GUI.

Je nejaky program, ktory dokaze presne napasovat druhu zvukovu stopu do avi...? Chapete, ze som si stiahol film vo francuzstine a mam aj zvuk v avi alebo v mp3 v cestine a teraz by som to chcel napasovat ako dabbing...
Dexter666
Junior

Odeslat příspěvekod Mira 28. 6. 2006 16:18

Umí to program Nandub 1.0 který jsem tu už zmiňoval.
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dexter666 28. 6. 2006 16:26

Diky... a je niekde aj nejaky zrozumitelny navod ako to pouzivat?
Dexter666
Junior

Odeslat příspěvekod jech 29. 6. 2006 00:43

Nandub je pouze další modifikací VirtualDubu. Návod na něj jse Ti tu odkazoval, Nandub se používá téměř stejně. I když zrovna přidání zvuku se oproti VDM trochu liší.

Pokud Ti jde o to napasování, tak s tím Ti žádný program nepomůže. To musíš sám zjistit, o kolik je zvuk šoupnutý, a potom to zadat jako hodnotu parametru "delay" u zvukový stopy.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dexter666 29. 6. 2006 07:44

jech píše:Nandub je pouze další modifikací VirtualDubu. Návod na něj jse Ti tu odkazoval, Nandub se používá téměř stejně. I když zrovna přidání zvuku se oproti VDM trochu liší.

Pokud Ti jde o to napasování, tak s tím Ti žádný program nepomůže. To musíš sám zjistit, o kolik je zvuk šoupnutý, a potom to zadat jako hodnotu parametru "delay" u zvukový stopy.a/quote]

Kde sa zadava ta hodnota delay vo virtualdubmode? neviem to najst,v tom stream liste to nie je...
Dexter666
Junior

Odeslat příspěvekod jech 29. 6. 2006 09:03

Dexter666 píše:Kde sa zadava ta hodnota delay vo virtualdubmode? neviem to najst,v tom stream liste to nie je...

Klikni pravym myšidlem na zvukovou stopu a zvol interleaving.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dexter666 29. 6. 2006 13:57

jech píše:
Dexter666 píše:Kde sa zadava ta hodnota delay vo virtualdubmode? neviem to najst,v tom stream liste to nie je...

Klikni pravym myšidlem na zvukovou stopu a zvol b]interleaving[/b].

Akoze do kelu, ten program mi furt pada... Stiahol som si to avi po zabozrutsky, potom po cesky. Z ceskeho som vytiahol v pohode to audio: Demux. (cez VirtualDubMode). Otovril som cez ten isty program To video vo francuzstine, dal som Streams - ***** som ho - disable (vymazat uplne s neda?) A dal som add to druhe ceske vyextrahovane audio. Furt mi to ale potom vyhodi chybu... sa to zasekne... Oops... :(
Dexter666
Junior

Odeslat příspěvekod jech 29. 6. 2006 17:42

Jakou máš verzi VDM - 1.5.10.2? Pokud ne, stáhni si jí tady.

Jestli to nepomůže, bude asi nutný zkusit jinej program - Nandub, AVI-Mux GUI nebo Avidemux.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dexter666 29. 6. 2006 18:50

jech píše:Jakou máš verzi VDM - 1.5.10.2? Pokud ne, stáhni si jí jurl=http://prdownloads.sourceforge.net/virtualdubmod/VirtualDubMod_1_5_10_2_b2542.zip?download]tady[/url].

Jestli to nepomůže, bude asi nutný zkusit jinej program - Nandub, AVI-Mux GUI nebo Avidemux.u/quote]

Nanodub mi pada presne rovnako, asi volaco robim zle... mam sice tu poslednu verziu co si mi poslal al aj tak to pada... Neviem asi ako to ovladat... ja som dal proste Add druhy streem v mp3, ten francuzsky som dal disable. Ale ked som to pustil v tom okne, znova tam bezal len francuzky dabbing a nie ten cesky...
Dexter666
Junior

Odeslat příspěvekod jech 29. 6. 2006 19:27

S tím si nedělej hlavu, ulož to jako AVI a měl by tam být ten český.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zero0x 30. 6. 2006 16:02

neviete este ako sa da skonvertovat zvuk do MP3 priamo v VBmod? lebo ja mam mpg subor s novym zvukom a avi zo starym. no a najprv extractnem zvuk z noveho (mpg) pomocou goldwave skonvertujem do mp3 a nasledne ho vlozim cez VBmod do stareho (avi). a chcem z toho vynechat ten goldwave ;-)
zero0x
Junior

Odeslat příspěvekod jech 30. 6. 2006 17:23

zero0x> GoldWave nahraď nějakým kvalitnějším a jednodušším MP3 enkoderem. Doporučuju třeba LAMEDrop nebo BeLight.
Komprimovat zvuk lze sice i ve VDM, ale důrazně to nedoporučuju. Způsobuje to tiž zaprvé pády VDM a zadruhé desynchronizaci zvuku. Pokud to chceš ale riskonout, tak si nainstaluj LAME ACM kodek (najdeš ho na stejné adrese jako LAMEDrop). Potom klikneš pravym myšidlem na audio stream a zvolíš "full processing". Tím se Ti zviditelní volba "Compression" a zbytek už je asi jasnej.

Ale ještě jednou opakuju, že tenhle postup bych nedoporučil ani nepříteli :-). Přes LAMEDrop to je IMHO rychlejší, kvalitnější a je s tím míň problémů.
jech
Pokročilý

Další stránka