2×DivX->1×DVD

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gho$t 17. 8. 2006 15:23

Dobrý den
mam zde dalsi dotaz k zamysleni:

Mam film divx, tento film jiz umim prevest do DVD formatu pomoci nera snadno a rychle, ale kdyz mam film ktery je rozdelen do dvou divx souboru, tak se to neru nevejde na jedno DVD.
Uvedu příklad: Pár pařmenů (2×divx; po 700MB cca), kdyz predelam jeden soubor nerem je to na dvd a jeste je tam trosku mista, ale dva soubory tam nedam. Ovšem Pána Prstenu (stejna delka filmu;cca) mam ja jednom DVD ve formatu DVD (tj ne divx)....

Pokud nerozumite, otazka zni:
JAK PREVEST 2 DIVX SOUBORY (jeden film) NA JEDNO DVD VE FORMATU DVD?

Diky za odpovědi
Gho$t
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 17. 8. 2006 15:53

Zkus pouzit treba VSO DivXToDVD. Nebo si ty dve avicka spoj, treba pomoci AVI Joiner.
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Gho$t 17. 8. 2006 16:32

I kdyz to spojim tak to Nero hodi na dve DVD

VSO DivXToDVD je placene a kdyz to udelam ve free tak mi to pres video hodi napis; nezkousel jsem to na ten spojeny soubor.
Gho$t
Junior

Odeslat příspěvekod jech 17. 8. 2006 18:06

jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod X__ 17. 8. 2006 21:38

Jestli byl původní film na DVD DL (a to byl), tak bys to musel dát s menší kvalitou, pokud to chceš cpát jen na DVD*R ...
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Gho$t 19. 8. 2006 11:19

Film byl na 2 CD, ale jak jsem jiz psal film se stejnou delkou se na 1 DVD vesel
Gho$t
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 19. 8. 2006 11:24

Jenomže není DVD jako DVD.. jsou dvouvrstvé DVD (DVD DL) na kterém ten film byl.. a dvouvrstvé dvd má kapacitu kolem 9GB

a ty to chceš cpát na jednovrstvé DVD s kapacitou něco přes 4GB
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jab 19. 8. 2006 12:14

možná už chápu:

má dva filmy - každý z nich má třeba 2 hodiny.
jeden je ripnutý na 1 CD, druhý na dvě.

zatímco ten první se v pohodě vleze na 1 dvd, ten druhý ne - protože je prostě ripnutý ve větší kvalitě. takže i když jej spojí v jeden soubor, tak výsledek bude zabírat +- dvakrát tolik místa.

takže jedině snad vypálit to potom na dvouvrstvé dvd nebo nějak "zhoršit" kvalitu - z 2CD filmu udělat 1 CD a potom převést na dvd.
Sandisk Fuze 8gb + AKG 324 P
jab
Junior

Odeslat příspěvekod jech 19. 8. 2006 16:38

jab píše:možná už chápu:

má dva filmy - každý z nich má třeba 2 hodiny.
jeden je ripnutý na 1 CD, druhý na dvě.

zatímco ten první se v pohodě vleze na 1 dvd, ten druhý ne - protože je prostě ripnutý ve větší kvalitě. takže i když jej spojí v jeden soubor, tak výsledek bude zabírat +- dvakrát tolik místa.

takže jedině snad vypálit to potom na dvouvrstvé dvd nebo nějak "zhoršit" kvalitu - z 2CD filmu udělat 1 CD a potom převést na dvd. /quote]

Tak to se tady ostatní "radilům" podařilo Tě naprosto zmást. Je úplně ukradený, jestli je ten film na jednom CD nebo na dvou CD. Je taky úplně ukradený, jestli byl původně na nromálním nebo DL DVD. Buďto je Nero úplně blbý program nebo tam něco špatně nastavuješ.

Přečti se ten můj návod, co jsem Ti odkazoval a možná v tom budeš mít jasnějš. Na DVD dostaneš v rozumné kvalitě přibližně 2 hodiny filmu, v opravdu dobré kvalitě jenom hodinu, v mizerné kvalitě třeba i 4 hodiny. Takže celý problém je v tom, nastavit kvalitu (bitrate) tak, aby se video ve výsledku vešlo na jedno DVD.

A je úplně ukradený, jak velkej je zdroj toho videa, jakou má kompresi a na kolika CD to je. Jediný, co Tě zajímá, je celkovej čas. Nesmí přelezt moc přes 2 hodiny.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jab 19. 8. 2006 19:57

jojo, máš recht. už jsem si to zkusil a je to jedno jestli je film na 1 nebo 2 CD :)

měl bych když tak trošku offtopic dotaz - když převedu film v ConvertXtoDVD tak dostanu složku ve které jsou dvě další. jak to potom vypálit na DVD? stačí normálně v Neru jako Vytvořit datové DVD a hodit tam jenom ty dvě složky (Audio + Video)?
Sandisk Fuze 8gb + AKG 324 P
jab
Junior

Odeslat příspěvekod jech 19. 8. 2006 20:53

jab píše:stačí normálně v Neru jako Vytvořit datové DVD a hodit tam jenom ty dvě složky (Audio + Video)? /quote]

To rozhodně ne. Takové DVD bude hrát na počítači, ale skoro žádný stolní přehrávač ho nepřečte. Musíš to vypálit jako DVD-Video.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radik5 19. 8. 2006 21:17

Dostaneš dvě složky "Audio" a "Video" a ty vypálíš NEREM přes volbu Vypálit soubory DVD-Video.
radik5
Junior

Odeslat příspěvekod Gho$t 20. 8. 2006 10:13

2Jech:
Diky, prave ted to predelavam v filmmachne, tak uvidime.....
Gho$t
Junior

Odeslat příspěvekod Gho$t 24. 8. 2006 09:03

Takze film machine pomohla, dekuji za rady
Gho$t
Junior

Odeslat příspěvekod Pweter 21. 10. 2006 18:36

Ja pouzivam Joiner a vyskytol sa mi problem. Pri niektorych filmoch mi urobi chybu vo zvuku. Ide o to, ze pri vytvarani Divx bol pouzity variabilny tok dat na audio(variable bitrate). Filmy spoji, zial su neme. Aky probram je na doporucenie? Na avi do DVD pouzivam VSO...
Pweter
Junior

Další stránka