ako prerobi? filmy z mkv na dvd ?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vildas 1. 9. 2006 19:38

Zdravím. vie mi niekto poradiť ako mám prerobiť film v mkv - 2 cd na jedno dvd ? Treba na mkv nejaký špeciálny kodek ?
vildas
Junior

Odeslat příspěvekod jab 1. 9. 2006 20:23

co třeba převést mkv ---> avi ---> dvd ?
na mkv bych zkusil třeba mkvToolnix + mkvextractGUI a potom jen spojil audio + video ve virtualdubu... zbytek už by měl být jednoduchý.
Sandisk Fuze 8gb + AKG 324 P
jab
Junior

Odeslat příspěvekod vildas 1. 9. 2006 21:04

Dík za radu. Ja som práve nepoznal programy na mkv.
vildas
Junior

Odeslat příspěvekod jech 2. 9. 2006 01:01

Na MKV žádný kodek nepotřebuješ, není to komprese obrazu. Je to kontejnerový formát. Abys to mohl převést na DVD, potřebuješ ještě dekodery videa a zvuku. MKV může mít ale spousty různých kompresí obojího. Musíš zjistit detaily.

Koukni třeba sem, abys trochu získal přehled.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wikan 2. 9. 2006 05:51

Na mkv nepotrebuje kodek ale splitter. Ale pro laika v tom neni moc rozdil, proste na to potrebuje dalsi "program" a je mu jedno jak se to jmenuje.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod jech 2. 9. 2006 10:30

Wikan
Jasně, jenže laik si nainstaluje MKV splitter (pro něj kodek) a začne nadávat, co to je za šmejdskej formát, že to stejně nehraje. A třeba nemá AVC nebo Vorbis dekoder. Proto si myslim, že je i pro laika dobrý vědět, že potřebuje pro každý film minimálně 3 filtry (nahraďme výraz kodek slovem filtr, kodeky slouží pro kompresi, při přehrávání se nepoužívají). Základní 3 filtry jsou splitter, dekoder videa a dekoder zvuku. Bez těch nebude žádný video hrát. Samozřejmě se potom můžou případně použít další filtry, třeba titulkový. Myslím si, že kdo není schopný (nebo ochotný) tohle pochopit, neměl by se pouštět do jakékoliv práce s videem.

vildas
Pokud už víš, vo co gou, dám Ti trochu praktičtější radu. MKV na DVD převedeš stejně jako AVI podle mého návodu: http://jech.webz.cz/avi2dvd.php. Akorát místo příkazu AviSource použiješ pro MKV příkaz DirectShowSource. Zbytek by měl být stejný.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vildas 2. 9. 2006 16:35

Takže ešte prosím o radu. V toolkit som spojil 2 cd na jeden s príponou mkv. Potom som pomocou mkvextractgui rozdelil pôvodný súbor na 2 - 1 je zvuk ac3 a ten druhý mám bez prípony a teraz neviem, čo s tým vlastne ďalej, v G spotu mi píše že je tam nejaký kodek H.264/AVC. Ako mám ďalej pokračovať ? V čom to spojiť do avi ?
vildas
Junior

Odeslat příspěvekod jech 2. 9. 2006 17:13

Koncovku by to mělo mít .m4v (MPEG-4 Video). Do AVI to můžeš muxnout command line prográmkem AVC2AVI.

Ale proč nezkusíš ten můj postup, podle mě je jednodušší. Tím, že muxneš MPEG-4 AVC do AVI, zřejmě stejně nic nevyřešíš.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vildas 2. 9. 2006 17:24

No nejde mi to dostať sa tam pomocou tvojho odkazu, dáva mi to Chyba 404 - soubor nebyl nalezen.
vildas
Junior

Odeslat příspěvekod jech 2. 9. 2006 18:21

Aha, tak zkus tohle: http://mirror05.x264.nl/Sharktooth/x264/utils/avc2avi_r267.7z. Je to komprimovaný programem 7-zip.
jech
Pokročilý