jak udělat v NERO vlastní DVD s titulkami

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bimbousek 30. 4. 2007 14:56

čus, čus. mám drobnej dotaz: jsem schopen nějak v NERO 7 udělat vlastní DVD s titulkama? Jako zdroj mám asi tři avi soubory v anglickém znění, k tomu titulky ve formátu srt. víte někdo jak na to? dík
bimbousek
Junior

Odeslat příspěvekod pepanx 30. 4. 2007 21:41

Pripajam sa k otazke s dotazom naviac a to: da sa v Nere vytvorit DVD s titulkami, ked ako zdroj pouzijem nejake DVD-video ktore uz titulky obsahuje? Alebo kto vie nech poradi ako spracovat (cez aky soft) DVD-video tituly (napr. rozne bonusy) z viacerych DVD na jedno aby sa zachovali aj titulky?
Dik
pepanx
Junior

Odeslat příspěvekod djadja 30. 4. 2007 22:00

Zdravím,
pokud vím, tak v NERO to nejde - přidat titulky do filmu DVD. Na to je vhodný program vsoConvertXtoDVD2:
Připravit titulky se stejným názvem jako má film avi ve formátu srt a použít program.
Pokud jde o to udělat více DVD na jedno, tak programem InterVideo DVD Copy.
Naposledy upravil djadja dne 30. 4. 2007 22:09, celkově upraveno 1
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 30. 4. 2007 22:07

bimbousek: použi program avi2dvd, v nerovi to potom už iba vypáliš.
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JendaLinda 1. 5. 2007 07:18

pepanx píše:Pripajam sa k otazke s dotazom naviac a to: da sa v Nere vytvorit DVD s titulkami, ked ako zdroj pouzijem nejake DVD-video ktore uz titulky obsahuje? Alebo kto vie nech poradi ako spracovat (cez aky soft) DVD-video tituly (napr. rozne bonusy) z viacerych DVD na jedno aby sa zachovali aj titulky?
Dik

Na tohle lze použít DVD Shrink a jeho funkci reauthor, ale na DVD nebude menu.

Další možností je použít program GUI for DVDAuthor, který má již více možností. Můžeš vytvořit menu, vkládat dabingy a titulky dle libosti, vytvořit seznam kapitol apod.
Nejprve je však DVD tituly potřeba demuxovat v nějakém programu (třeba DVD Decrypter) na jednotlivé streamy (obraz, zvukové stopy, titulky, seznam kapitol...).
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bimbousek 1. 5. 2007 10:14

avi2dvd mi připadá dobrý - myslím, že to i mám - jdu to vyzkoušet
bimbousek
Junior

Odeslat příspěvekod bimbousek 1. 5. 2007 10:30

Chupacabras píše:bimbousek: použi program avi2dvd, v nerovi to potom už iba vypáliš.i/quote]

Hmm, problém: avi2dvd mi při pokusu o přidání avi souboru píše, že se mám ujistit, že nemám v názvu souboru některý ze zakázaných znaků a soubor nepřiřadí. Přitom název souboru je 03x07.avi. A jsem nahranej.
bimbousek
Junior

Odeslat příspěvekod jech 1. 5. 2007 14:59

Pro zkušenější uživatele, kterým jde také o kvalitu, doporučím můj návod: http://jech.webz.cz/avi2dvd.php. Kdo shání něco jednoduchého, doporučuji DVD Flick, FAVC nebo The FilmMachine.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chupacabras 1. 5. 2007 15:22

bimbousek píše:...píše, že se mám ujistit, že nemám v názvu souboru některý ze zakázaných znaků a soubor nepřiřadí. Přitom název souboru je 03x07.avi...u/quote]

Ani v názve cesty nesmú byť tie znaky (napr. medzery a pod.)
Chupacabras
Pokročilý